Vše o světě temnoty

Menu

spuštěno forum o hrách White wolf  whitewolf.8r.cz

World of Darkness

Tato stránka je hlavně o
nejnovější verzi druhého nejoblíbenějšího herního systému všech dob, ale samozřejmně tady najdete vše o celé historii WoD. Nový WoD přináší obrovskou Pdávku změn a přepisů, které jen potvrzují jeho zaměření na poněkud dospělejší hráčstvo.
Zapomeňte na čistě akční hraní. Zapomeňte na heroické příběhy, v nichž se jiskřička naděje vždy najde. Vítejte ve Světě temnoty, kde pod povrchem věcí čekají neodhalená tajemství, a stejně jako stíny jsou tvořeny jen dalšími stíny, otázky zde vedou jen k dalším otázkám.
 Ponořit se do této tajemné mozaiky není těžké: Většinou stačí vyjít z domu v nesprávnou pozdní hodinu, zůstat v práci o pár minut déle, nebo si jen trochu více všímat světa kolem sebe… a závoj lží a tajemství se brzy pozvedne. World of Darkness je a zároveň není naším světem – rozdíly mezi chudými a bohatými jsou zde mnohem výraznější - korupce, nedůvěra a nenávist bují jako nikdy předtím, ignorance a brutalita mezi lidmi jsou na denním pořádku, dny jsou temnější a noci delší. A mezi tím vším vzkvétá svět monster a zrůd, z různých důvodů živořících na rozpadajících se základech naší kultury a společnosti.
Děs a hrůza, kterou při hraní WoD občas hráči zažívají, se již staly pověstnými. A i ten nejotrlejší občas pocítí zamrazení… Moderní horor ještě nezažil lepší zpracování, pozvedněte tedy závoj a žasněte nad skrytým a děsivým.

World of Darkness (WoD, česky Svět temnoty) je název, který používají tři podobné (v některých ohledech však velmi rozdílné) fiktivní herní světy. První vytvořil na počátku 90. let Mark Rein-Hagen, zatímco druhý pochází z návrhu herního studia firmy White Wolf, kterou Rein-Hagen pomáhal založit. První dvě prostředí Světa temnoty byla použita pro několik her s hororovými náměty a jsou postavena na Storyteller a Storytelling systému. Třetí prostředí, Monte Cook's World of Darkness, zahrnuje pouze jeden produkt a pro hraní využívá systém d20.Vampire

Stíny nás obklopují, avšak brzy se začnou soustřeďovat na jedno místo, upíři, vlkodlaci, mágové a další postihnou to místo jako mor. To místo je ............... New Orleans
Posledni komentare
06.04.2010 16:13:46: super určitě se dohodnem. nechtěl by ještě někdo jiný ?smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}
06.04.2010 15:58:13: já bych asi taky vyjel. kdyžtak ti ještě napíšu na email smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}
Hluboko ve stínech se skrývají tajemství, jejichž povaha se vymyká pochopení. I těch několik proklatců, kteří nahlédli do zákoutí a skrytých významů Světa temnoty, je překvapeno a vyděšeno tím, co všechno se v nich pohybuje. Budete natolik odvážní ( nebo snad šílení ) aby jste do stínu nahlédli ?